Polițiștii brașoveni au fost sesizați, noaptea la ora 00.00, cu privire la faptul că, în timp ce se deplasau pe strada Mircea cel Bătrân, din Brașov, doi tineri au fost bătuți.
„În urma sesizării primite, polițiștii au efectuat cercetări și investigații, care, în scurt timp, au condus la identificarea unei persoane bănuite, respectiv un tânăr, de 23 de ani, din localitatea Tărlungeni, județ Brașov, care ar fi agresat fizic persoanele vătămate, aplicându-le lovituri cu pumnul.
Astfel, după ce tânărul agresiv a fost depistat si după administrarea probatoriului, polițiștii au dispus reținerea și introducerea acestuia în cadrul Centrului de Reținere și Arestare Preventivă al IPJ Brașov, pentru o perioadă de 24 de ore”, au precizat reprezentanții IPJ Brașov.