Un accident a avut loc marți dimineața pe pe DN 1 Ploiești-Brașov, în zona localității Bănești, județul Prahova. Au fost implicate trei autoutilitare, iar șoferii primelor două autovehicule au fost transportați la spital.
Infotrafic precizează că traficul rutier este oprit pe prima bandă a sensului către București, circulându-se îngreunat pe banda nr. 2.
„Pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Câmpina au intervenit în această dimineață pentru asigurarea masurilor specifice în cazul producerii unui accident rutier pe raza localității Bănești, DN1. În eveniment au fost implicate trei autovehicule, cu cinci ocupanți. Toți au necesitat îngrijiri medicale la fața locului, fiind conștienți. Nu au existat persoane încarcerate”, au precizat reprezentanții ISU Prahova.