Close Menu
    Servicii BizBrasov
    • Abonamente FwdBV
    • Publicitate
    • Trimite Stire!
    Facebook
    • Abonamente FwdBV
    • Publicitate
    • Trimite Stire!
    Facebook
    Biz BrasovBiz Brasov
    • Știri Brasov
    • Economie
      • Imobiliare
      • Turism
      • IT
    • Timp liber
      • Evenimente
      • Cultură
      • Media
    • Viața Brașovului
      • Administratie
      • Politica
    • Sănătate
    • Social
    • Opinii
    • Știri Naționale
    Biz BrasovBiz Brasov
    Home»Stiri Brasov»Rudele au prioritate la CFR. Aproape jumătate dintre directori au soțiile angajate la compania de stat

    Rudele au prioritate la CFR. Aproape jumătate dintre directori au soțiile angajate la compania de stat

    0
    By Laura Nilescu Gal on 26 august 2022 Stiri Brasov, Știri Naționale
    Share
    WhatsApp Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email
    Rudele au prioritate la CFR. Aproape jumătate dintre directori au soțiile angajate la compania de stat

    Directorul general, unul dintre adjuncții lui și alți opt directori din structura centrală a CFR SA au soțiile (soții) angajate la compania feroviară sau la alte societăți care lucrează în mod direct cu societatea de stat. Situația este considerată una firească de conducerea CFR, care nu consideră că există un conflict de interese în acest caz.

    CFR SA are datorii de peste un miliard de lei

    Compania Națională de Căi Ferate CFR SA este o societate pe acțiuni, în care statul român deține 100% din afacere. În ultimii trei ani (1 ianuarie 2019 – 31 decembrie 2021), compania a înregistrat pierderi de peste 300 de milioane de lei, iar datoriile au ajuns la peste un miliard de lei. Chiar și așa, situația este mult mai bună față de perioada 2009-2010, atunci când CFR avea pierderi de un miliard de lei pe an și datorii de 18 miliarde de lei.

    Cu o infrastructură învechită și întârzieri mari la cursele mai lungi, CFR a încercat o revigorare a imaginii companiei, prin aducerea unor directori noi, în frunte cu noul șef al companiei, Ion Simu-Alexandru, numit în funcție la sfârșitul anului trecut.

    Soția directorului general al CFR lucrează la Căi Ferate Timișoara

    Ion Simu-Alexandru a lucrat, anul trecut, la sucursala regională CF Timișoara, unde a câștigat, în total, 90.668 de lei. Tot la CF Timișoara lucrează și soția lui, Ramona Simu-Alexandru, pe un salariu anual de 36.786 lei. Simu a fost numit director general al CN CFR SA pe data de 17 decembrie 2021.

    Citește și:

    Programul Rabla pentru persoane fizice va fi reluat curând. Fondurile puse la dispoziție au scăzut de 7 ori, de la 1,43 miliarde planificate inițial, la doar 200 de milioane de lei

    Brașovul se află sub cod galben de atenționare meteorologică pentru averse torențiale, descărcări electrice și vânt puternic, până la ora 22

    Vodafone crește prețul abonamentelor de telefonie mobilă în România, pentru a doua oară anul acesta

    Cazul directorului general nu este singular, ba chiar din contră. FANATIK a identificat 10 directori doar la nivel central, care îi au ca subalterni pe propriii parteneri de viață.

    Cultura ”nepotismului” în compania feroviară națională nu este doar permisă, ci chiar încurajată, recunosc inclusiv reprezentanții CFR SA. Argumentul invocat este acela că CFR SA, deși este companie de stat, funcționează ca societate comercială pe acțiuni, iar angajații nu au statut de funcționari publici.

    Reacție oficială CFR: ”Statutul companiei nu interzice raporturile ierarhice directe între soți”

    ”Menționăm faptul că, Statutul companiei nu interzice raporturile ierarhice directe, în cazul în care salariații sunt soți sau rude de gradul 1, așa cum este prevăzut în cazul funcționarilor publici.

    Pe de altă parte, Contractul Colectiv de Muncă (CCM) al CNCF „CFR” SA, înregistrat la ITM cu nr. 178/2019, în vigoare la data prezentei, prevede la Art. 36 (5) ca „… în cazul în care la concursul/examenul pentru angajare se obțin rezultate egale, membrii de familie (soț, soție, copii) ai salariaților companiei au prioritate la ocuparea postului”, se arată într-un răspuns al Companiei Naționale de Căi Ferate CFR SA.

    De asemenea, spun reprezentanții CFR SA, conform Constituției României (art 41, al.1), ”dreptul la muncă nu poate fi îngrădit”, iar ”alegerea profesiei, a meseriei sau a ocupației, precum și a locului de muncă este liberă”.

    Conform informațiilor obținute de la Ministerul Finanțelor, CFR SA are, în prezent, peste 22.000 de angajați, capitaluri proprii de 2,6 miliarde lei, iar cifra de afaceri, în 2021, a fost de aproape un miliard de lei. Administratorii societății sunt: Gabriel Popa, Laura Diana Girla, Mihaela Mocanu și Ionel Sabin Emil Bociu, care sunt și membrii în Consiliul de Administrație din partea statului român.

    Lista directorilor din structura centrală ai căror soții lucrează în domeniul feroviar

    Alți directori din structura centrală care își au partenerii de viață subalterni ierarhic sau lucrează la societăți-satelit al CFR sunt (salariile sunt calculate anual și corespund declarațiilor de avere pentru anul fiscal 2021):

    Cristian Udrea, revizor general de siguranța circulației feroviare. A lucrat la sucursala regională CF Timișoara ca șef serviciu, a câștigat 75.062 lei. Soția lui, Maria Ionela Udrea lucrează ca economist la CF Timișoara și a câștigat 43.200 lei.

    Petru Cesa, director general adjunct tehnic, câștigă 98.717, anual. Soția lui, Ionela Cesa, lucrează la SC Informatică Feroviară SA, cu sediul la Gara de Nord, pe un salariu de 45.654 lei.

    Domnica Luican, director de resurse umane. Anul trecut, ea a lucrat ca economist specialist la CFR SA, unde a fost recompensată cu 55.460 lei. Este căsătorită cu Lucian Costel, conductor VD, iar acesta încasează 27.000 de lei pe an.

    Antonel Horia Mărunțiș, director linii. Câștigă 119.872 de lei pe an, iar soția lui, Tatiana Mărunțiș, este inginer la sucursala CF București, cu un salariu de 42.721 de lei.

    Ioan Pop, director Instalații, câștigă de la CFR un salariu anual de 86.280 de lei. Este căsătorit cu Anișoara Pop, angajată la sucursala regională Căi Ferate Cluj, cu un salariu de 62.256 lei.

    Manuela Badea, director Pregătire Proiecte cu Finanțare Externă, pe un salariu de 101.759 lei. Soțul șefei de la CFR lucrează la Autoritatea Feroviară Română AFER București, având un salariu de 84.178 de lei.

    Iulian Florin Mantescu, director financiar la CFR SA. Salariul anual, în 2021, a fost de 118.855 de lei. El este căsătorit cu Mantescu Cristina, angajată la SNTFC CFR Călători SA Archives, pe un salariu de 121.958 de lei.

    Aurelian Oneci, director Dezvoltare Proiecte Feroviare, pe un salariu de 89.546 de lei. Soția lui, Livia Sorana Oneci apare în declarația de avere cu un venit de 32.309 euro de la SNTFC CFR Călători SA Archives și de 54.018 lei, de la Ministerul Transporturilor.

    Valentin Dorobanțu, director Strategie Reglementări și Reprezentare Externă, are un salariu de 119.744 de lei, iar soția lui lucrează la SC Informatică Feroviară SA, de unde primește 66.220 de lei.

    CFR, marcat de scandaluri după ’90

    CFR, un adevărat colos în timpul industrializării din timpul regimului comunist, s-a prăbușit începând cu anii ’90, când comerțul cu mașini la mâna a doua și apariția unor firme de transport auto au dus la o restrângere continuă a activității acestuia.

    Anii 2000 au fost marcați de un scandal uriaș de corupție, al cărui protagonist a fost ex-directorul companiei, Mihai Necolaiciuc. Acesta a fost acuzat de procurorii DNA de abuz în serviciu, cu un prejudiciu de 57 de milioane de euro, după ce ar fi umflat prețurile produselor și echipamentelor care au fost folosite la renovarea complexului Astoria.

    Un sac de ciment fusese achiziționat de companie cu 3,6 milioane lei vechi, în timp ce pentru un metru pătrat de mochetă s-a plătit 6 milioane de lei vechi. Necolaiciuc a fost condamnat la 8 ani de închisoare și prins în SUA, după ce autoritățile române au cerut ajutorul FBI.

    Conducerea CFR anunță prima investiție importantă prin PNRR

    În prezent, CFR este în plin proces de modernizare. Zilele trecute, directorul companiei a anunțat cea mai mare finanțare primită prin programul PNRR: 8,7 miliarde de lei pentru refacerea liniei Caransebeș – Timișoara – Arad (162 km).

    Conform raportului de activitate pe anul 2021, statul român finanțează din bani publici transportul feroviar, în două domenii de bază: infrastructura (statul este proprietarul infrastructurii feroviare) și serviciile publice de transport (statul impune limite maxime tarifare a serviciilor publice de transport), notează fanatik.ro.

    Share. WhatsApp Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Telegram
    Previous ArticleLibrăriile Cărturești investesc 450.000 de euro în prima platformă de audiobooks din România. Care sunt obiceiurile de ascultare ale românilor
    Next Article A treia scumpire din această săptămână a carburanților: s-au plusat 8 bani la litru
    Laura Nilescu Gal
    • Website
    • Facebook

    Add A Comment
    Leave A Reply Cancel Reply

    Alte stiri similare

    Programul Rabla pentru persoane fizice va fi reluat curând. Fondurile puse la dispoziție au scăzut de 7 ori, de la 1,43 miliarde planificate inițial, la doar 200 de milioane de lei
    Economie By Biz Brasov0

    Programul Rabla pentru persoane fizice va fi reluat curând. Fondurile puse la dispoziție au scăzut de 7 ori, de la 1,43 miliarde planificate inițial, la doar 200 de milioane de lei

    16 iulie 2025

    Programul Rabla pentru persoane fizice va fi lanst în perioada următoare, cu un buget de 200 de milioane de lei,…

    Brașovul se află sub cod galben de atenționare meteorologică pentru averse torențiale, descărcări electrice și vânt puternic, până la ora 22
    Social By Biz Brasov0

    Brașovul se află sub cod galben de atenționare meteorologică pentru averse torențiale, descărcări electrice și vânt puternic, până la ora 22

    16 iulie 2025

    Meteorologii au emis, miercuri, o avertizare cod galben pentru Transilvania, Moldova, local în Maramureş, nordul Munteniei şi la munte ,…

    Vodafone crește prețul abonamentelor de telefonie mobilă în România, pentru a doua oară anul acesta
    Economie By Biz Brasov0

    Vodafone crește prețul abonamentelor de telefonie mobilă în România, pentru a doua oară anul acesta

    16 iulie 2025

    Operatorul telecom britanic Vodafone și-a anunțat clienții din România că va scumpi din nou serviciile, cu prima factură din luna…

    Țigan, absolvent de Transilvania, a dat în judecată Romsilva după ce a fost trimis să își vadă de pensie
    Stiri Brasov By Biz Brasov0

    Țigan, absolvent de Transilvania, a dat în judecată Romsilva după ce a fost trimis să își vadă de pensie

    16 iulie 2025

    Teodor Țigan, fostul director general al Romsilva (Regia Națională a Pădurilor), a dat în judecată instituția pe care a condus-o.…

    „România poate gestiona 3.500-4.000 de urși, dar are între 10.000 și 12.000/ Oamenii trebuie să înțeleagă că dacă i-ai dat o dată de mâncare unui urs, îl condamni la moarte / Trebuie să găsim soluții ca oamenii să fie în siguranță”, spune ministrul Mediului
    Administratie By Biz Brasov0

    „România poate gestiona 3.500-4.000 de urși, dar are între 10.000 și 12.000/ Oamenii trebuie să înțeleagă că dacă i-ai dat o dată de mâncare unui urs, îl condamni la moarte / Trebuie să găsim soluții ca oamenii să fie în siguranță”, spune ministrul Mediului

    16 iulie 2025

    Diana Buzoianu, ministrul Mediului, a declarat că ministerul va propune un proiect de lege de creștere drastică a amenzilor pentru…

    „Noua casă”, mult mai scumpă de la 1 august. „Foamea” guvernamentală va duce la accesarea caselor „ieftine” doar de către „bogați”
    Imobiliare By Biz Brasov0

    „Noua casă”, mult mai scumpă de la 1 august. „Foamea” guvernamentală va duce la accesarea caselor „ieftine” doar de către „bogați”

    16 iulie 2025

    Guvernul României a decis să majoreze cota de TVA pentru livrările de locuințe noi de la 9% la 21% începând…

    Școală nouă în Sânpetru, pe bani gratis de la Uniunea Europeană. Dacă totul merge bine, anul viitor 850 de copii din comună vor începe cursurile într-o locație nouă, ultramodernă
    Administratie By Biz Brasov0

    Școală nouă în Sânpetru, pe bani gratis de la Uniunea Europeană. Dacă totul merge bine, anul viitor 850 de copii din comună vor începe cursurile într-o locație nouă, ultramodernă

    16 iulie 2025

    Ieri a fost semnat contractul de proiectare și execuție pentru noua școală din Sânpetru. „𝗨𝗻 𝘃𝗶𝘀 𝘁𝗼𝘁 𝗺𝗮𝗶 𝗮𝗽𝗿𝗼𝗮𝗽𝗲 𝗱𝗲…

    FOTO Doi căței au fost salvați aseară de polițiștii locali din Brașov. Unul dintre ei era legat de un stâlp, fără apă sau hrană
    Administratie By Biz Brasov0

    FOTO Doi căței au fost salvați aseară de polițiștii locali din Brașov. Unul dintre ei era legat de un stâlp, fără apă sau hrană

    16 iulie 2025

    Aseară în jurul orei 20:00, Dispeceratul Poliției Locale Brașov a primit un apel telefonic prin care se anunța că doi…

    9 urși au fost mutați „disciplinar” din zona municipiului Brașov în ultimul an și jumătate. Există și cazuri când exemplarele s-au întors acasă „pe cont propriu”
    Social By Ionuț Dincă0

    9 urși au fost mutați „disciplinar” din zona municipiului Brașov în ultimul an și jumătate. Există și cazuri când exemplarele s-au întors acasă „pe cont propriu”

    16 iulie 2025

    Numărul de urși care intră în zona locuită a municipiului Brașov pentru a se hrăni (în majoritatea cazurilor fiind vorba…

    Aeroportul Brașov cumpără „sperietori” de păsări produse în SUA pentru a evita incidentele la aterizarea/decolarea avioanelor. Cât costă echipamentele
    Stiri Brasov By Ionuț Dincă0

    Aeroportul Brașov cumpără „sperietori” de păsări produse în SUA pentru a evita incidentele la aterizarea/decolarea avioanelor. Cât costă echipamentele

    16 iulie 2025

    Păsările pot fi un real pericol în procesul de aterizare/decolare a avioanelor, astfel că Aeroportul Internațional Brașov Ghimbav vrea să…

    Primăria Cristian plătește peste 120.000 de lei pentru a întreține cei peste 60 de „ochi” care supraveghează comuna
    Administratie By Ionuț Dincă0

    Primăria Cristian plătește peste 120.000 de lei pentru a întreține cei peste 60 de „ochi” care supraveghează comuna

    16 iulie 2025

    Sistemele de supraveghere video au devenit esențiale atât pentru creșterea siguranței populației, cât și pentru preîntâmpinarea unor incidente nedorite. Comuna…

    Cât costă acum un Duster cu cutie automată fabricat în 2017. Este scos la licitație de o bancă românească
    Social By Biz Brasov0

    Cât costă acum un Duster cu cutie automată fabricat în 2017. Este scos la licitație de o bancă românească

    16 iulie 2025

    Un SUV second-hand ar putea reprezenta o alegere bună pentru cei ce caută o mașină de familie cu gardă la…

    Revolut lansează în România conturile de economii pentru firme. Ce dobânzi oferă
    Economie By Biz Brasov0

    Revolut lansează în România conturile de economii pentru firme. Ce dobânzi oferă

    16 iulie 2025

    Revolut a lansat conturile de economii în lei pentru clienții din segmentul corporate, cu o ofertă care poziționează dobânda acordată…

    Scad prețurile proprietăților din zona „regală” Viscri. Un ansamblu de 4 case scos la vânzare acum 2 ani are acum un preț cu 25.000 de euro mai mic, pentru cine vrea să investească în zonă
    Imobiliare By Biz Brasov0

    Scad prețurile proprietăților din zona „regală” Viscri. Un ansamblu de 4 case scos la vânzare acum 2 ani are acum un preț cu 25.000 de euro mai mic, pentru cine vrea să investească în zonă

    16 iulie 2025

    Un ansamblu de patru case tradiţionale aflate lângă „satul regal” Viscri listat în august 2023 la vânzare la preţul de…

    Peste 1.200 de dosare de daună au fost deschise ca urmare a pagubelor produse de vijeliile de săptămâna trecută
    Stiri Brasov By Ionuț Dincă0

    Peste 1.200 de dosare de daună au fost deschise ca urmare a pagubelor produse de vijeliile de săptămâna trecută

    15 iulie 2025

    Asiguratorii membri ai Uniunii Naţionale a Societăţilor de Asigurare şi Reasigurare din România (UNSAR) anunţă că au deschis peste 1.200…

    68 din cei 251 de copaci cu probleme din Parcul de sub Tâmpa vor fi tăiați de urgență. „Vom apela la Poliția Locală pentru a opri circulația trecătorilor în zonă pe perioada extregerilor”
    Administratie By Biz Brasov0

    68 din cei 251 de copaci cu probleme din Parcul de sub Tâmpa vor fi tăiați de urgență. „Vom apela la Poliția Locală pentru a opri circulația trecătorilor în zonă pe perioada extregerilor”

    15 iulie 2025

    „Comisia de inventariere a arborilor periculoși pentru siguranța cetățenilor și a bunurilor acestora de pe raza municipiului Brașov, din Zona…

    Un turist spaniol este în stare gravă după ce a căzut de la înălțime în apropiere de Vârful Ciucaș. Elicopterul SMURD Brașov a fost trimis să îl recupereze
    Sănătate By Biz Brasov0

    Un turist spaniol este în stare gravă după ce a căzut de la înălțime în apropiere de Vârful Ciucaș. Elicopterul SMURD Brașov a fost trimis să îl recupereze

    15 iulie 2025

    Salvatorii de la Salvamont Prahova au anunțat în urmă cu puțin timp că au solicitatt intervenția elicopterului SMURD de la…

    102 parcări de reședință, închiriate la prima „strigare” în Bartolomeu. Pentru patru locuri au fost mai mulți doritori, astfel că unul dintre acestea a fost ajudecat pentru o chirie de 600 lei/an
    Stiri Brasov By Ionuț Dincă0

    102 parcări de reședință, închiriate la prima „strigare” în Bartolomeu. Pentru patru locuri au fost mai mulți doritori, astfel că unul dintre acestea a fost ajudecat pentru o chirie de 600 lei/an

    15 iulie 2025

    După o perioadă de timp în care procedurile pentru locurile de parcare au fost suspendate, de astăzi acestea au fost…

    6,3 miliarde de euro riscă să fie pierduți prin PNRR, din cauza unor proiecte care nu mai pot fi finalizate până în august 2026. Întârzierile și nerespectarea procedurilor, principalele cauze
    Economie By Ionuț Dincă0

    6,3 miliarde de euro riscă să fie pierduți prin PNRR, din cauza unor proiecte care nu mai pot fi finalizate până în august 2026. Întârzierile și nerespectarea procedurilor, principalele cauze

    15 iulie 2025

    România se află într-o situație dificilă cu implementarea Planului Național de Redresare și Reziliență (PNRR), riscând să piardă aproximativ 6,3…

    O viitură a blocat complet urcarea pe Transfăgărășan dinspre județul Argeș
    Stiri Brasov By Ionuț Dincă0

    O viitură a blocat complet urcarea pe Transfăgărășan dinspre județul Argeș

    15 iulie 2025

    Circulația este blocată complet, pe Transfăgărășan, din cauza copacilor căzuți pe carosabil care blochează ambele sensuri de mers, în urma…

    Ultimele Știri Adăugate
    Programul Rabla pentru persoane fizice va fi reluat curând. Fondurile puse la dispoziție au scăzut de 7 ori, de la 1,43 miliarde planificate inițial, la doar 200 de milioane de lei

    Programul Rabla pentru persoane fizice va fi reluat curând. Fondurile puse la dispoziție au scăzut de 7 ori, de la 1,43 miliarde planificate inițial, la doar 200 de milioane de lei

    Economie 16 iulie 2025
    Brașovul se află sub cod galben de atenționare meteorologică pentru averse torențiale, descărcări electrice și vânt puternic, până la ora 22

    Brașovul se află sub cod galben de atenționare meteorologică pentru averse torențiale, descărcări electrice și vânt puternic, până la ora 22

    Social 16 iulie 2025
    Vodafone crește prețul abonamentelor de telefonie mobilă în România, pentru a doua oară anul acesta

    Vodafone crește prețul abonamentelor de telefonie mobilă în România, pentru a doua oară anul acesta

    Economie 16 iulie 2025
    Țigan, absolvent de Transilvania, a dat în judecată Romsilva după ce a fost trimis să își vadă de pensie

    Țigan, absolvent de Transilvania, a dat în judecată Romsilva după ce a fost trimis să își vadă de pensie

    Stiri Brasov 16 iulie 2025

    Stai conectat la Știri

    Înscrie-te la newsletter-ul BizBrasov și vei primi periodic cele mai importante știri ale momentului.

    cumpara revista fwdbv
    Ultimele Comentarii
    • Tiberiu la Până la final de septembrie, toate locurile de parcare de reședință din Brașov vor fi trasate cu albastru. Ce se întâmplă, până la urmă, cu blocatoarele
    • mihai la Vine „tăvălugul” peste angajații din subordinea lui Bolojan: cel puțin 30% dintre posturi vor fi reduse, iar pentru cele care rămân se va da concurs
    • Ursache la Primăria Râșnov a instalat primii 800 de metri de gard electric pentru protecția locuitorilor de urșii care coboară la containere. Urmează instalarea a încă 5.200 de metri de „bariere” electrice
    • Sektor la Președintele Nicușor Dan ia apărarea rezistenței din munții Făgăraș. A atacat la Curtea Constituțională legea care vizează interzicerea organizațiilor cu caracter fascist, legionar, deoarece consideră legitim să faci o asociație care promovează de fapt lupta anticomunistă
    Alte Știri Brașov
    Vodafone crește prețul abonamentelor de telefonie mobilă în România, pentru a doua oară anul acesta

    Vodafone crește prețul abonamentelor de telefonie mobilă în România, pentru a doua oară anul acesta

    16 iulie 2025
    Țigan, absolvent de Transilvania, a dat în judecată Romsilva după ce a fost trimis să își vadă de pensie

    Țigan, absolvent de Transilvania, a dat în judecată Romsilva după ce a fost trimis să își vadă de pensie

    16 iulie 2025
    „România poate gestiona 3.500-4.000 de urși, dar are între 10.000 și 12.000/ Oamenii trebuie să înțeleagă că dacă i-ai dat o dată de mâncare unui urs, îl condamni la moarte / Trebuie să găsim soluții ca oamenii să fie în siguranță”, spune ministrul Mediului

    „România poate gestiona 3.500-4.000 de urși, dar are între 10.000 și 12.000/ Oamenii trebuie să înțeleagă că dacă i-ai dat o dată de mâncare unui urs, îl condamni la moarte / Trebuie să găsim soluții ca oamenii să fie în siguranță”, spune ministrul Mediului

    16 iulie 2025
    „Noua casă”, mult mai scumpă de la 1 august. „Foamea” guvernamentală va duce la accesarea caselor „ieftine” doar de către „bogați”

    „Noua casă”, mult mai scumpă de la 1 august. „Foamea” guvernamentală va duce la accesarea caselor „ieftine” doar de către „bogați”

    16 iulie 2025
    Festivaluri & Evenimente 2024

    Festivaluri Romania din 2024 prezente în Ghidul Festivalurilor alcătuit de Zile și Nopți. Festivaluri sunt prezente în următoarele orașe:

    • Evenimente București
    • Evenimente Brașov
    • Evenimente Cluj-Napoca
    • Evenimente Timișoara
    • Evenimente Iași
    • Evenimente Constanța
    • Evenimente Sibiu
    • Evenimente Oradea

    Înființat în anul 2012, site-ul www.bizbrasov.ro a devenit principala sursă zilnică de informație pentru cititorii brașoveni. BizBrasov.ro este un site de știri locale care oferă conținut de calitate pentru orașul și județul Brașov.

    S.C. BIZ AFACERI MEDIA S.R.L
    Brasov, Str. Octavian Goga Nr.9
    office@bizbrasov.ro

    Facebook
    Știri Brașov
    • Viața Brașovului
    • Știri Brașov
    • Economie
    • Sănătate
    • Opinii
    • Social
    • Știri Naționale
    • Timp liber
    Info & Servicii
    • Abonamente fwdBV
    • Publicitate
    • Trimite Stire
    • Confidentialitate
    • Utilizare Cookie-uri
    • ANPC

    Stai conectat la Știri

    Înscrie-te la newsletter-ul BizBrasov și vei primi periodic cele mai importante știri ale momentului.

    Copyright © 2025 - Toate drepturile rezervate. Numele si identitatea vizuala BizBrasov.ro sunt marci inregistrate BIZ AFACERI MEDIA.
    web hosting by romarg

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.