
La începutul lunii, la Râșnov, a fost inaugurată prima casă în formă de chitară, dintr-un nou resort, unde turiștii pot petrecere un sejur la munte inedit.
Symphony Tiny House Resort a primit primii oaspeți pe 1 august. Guitar Tiny House este prima clădire din acest complex și are o capacitate de maximum patru persoane, cu două paturi duble, bucătărie și baie, curte proprie, terasă și grill.
Casa-chitară este de fapt un bungalou în care există apă caldă, căldură, curent electric și conexiune wi-fi la Internet. Pentru patru persoane, o noapte aici costă începând cu 600 de lei pentru patru persoane, iar proprietarii spun că vor mai construi și alte case în formă de instrumente muzicale, prin care să-i atragă pe turiști.
Sursa foto: Symphony Tiny House Resort







