Contabil si Responsabil Resurse umane

  • Full Time
  • Brașov

ZILE ȘI NOPȚI

Zile și Nopţi este o platformă de timp liber

Candidatul ideal
​Studii superioare in domeniul economic;
Cunoscator program SAGA C;
Experienta in contabilitate primara si salarizare (inclusiv Revisal) de minim 2 ani;
Cunostinte legislative in vigoare (fiscalitate, legislatia muncii);
Utilizare la nivel mediu a limbii engleze;
Acuratete, gandire logica, atentie si capacitate buna de organizare/planificare;
Descrierea jobului
Inregistrarea documentelor financiare in programul informatic si verificarea acestora cu rapoartele generate;
Efectuarea inchiderilor de luna si intocmirea declaratiilor fiscale;
Urmarirea situatiei financiare in vederea indeplinirii la timp a obligatiilor fata de terti;
Verificarea legislatiei in domeniul financiar contabil si asigurarea respectarii acesteia;
Gestiunea contractelor cu clientii/furnizorii;
Monitorizarea operatiunilor financiare si inregistrarea acestora in contabilitate;
Intocmirea pachetelor de raportare financiara adresate managementului;
Reconcilierea situatiilor operationale cu cele din contabilitate;
Suport pentru intocmirea bugetului de venituri si cheltuieli;
Intocmirea dosarelor de angajare si a statelor lunare;
Descrierea companiei
Zile și Nopţi este cea mai importantă platformă de timp liber din România. Platforma cuprinde revista Zile și Nopți (distribuită în 12 ediții în cele mai importante orașe din România), site-ul www.zilesinopti.ro și aplicația mobilă.

Incarcati CV-ul / maxim 5 mb per fisier

Esti Companie? Aplica gratuit!

Puteţi adăuga job-urile disponibile în compania dumneavostră pentru a fi vizibile pe site-ul BizBraşov, dacă solicitaţi un cont. Doar aşa veţi putea intra în contact direct cu candidaţii.

Comentariile sunt închise