Consultant tehnic ofertare

  • Full Time
  • Brasov

Romtank SRL

Candidatul ideal

– Studii superioare
– Bune abilitati de planificare, organizare si coordonare
– Atitudine proactiva, orientata catre atingerea obiectivelor
– Cunostinte de operare PC (MS Office: Word, Excel, Outlook, Internet)
– Limba Engleza: nivel mediu sau avansat
– Experienta minim 1 an pe un post similar (constituie avantaj)

Descrierea jobului

Responsabilitati:
– Raspunde cerintelor clientilor si ofera consultanta privind caracteristicile produselor si conditiile de vanzare
– Monitorizeaza comenzile clientilor de la etapa de consultanta pana la etapa de incheiere a livrarii
– Contacteaza periodic clientii existenti pentru intretinerea unei bune colaborari
– Oferirea de consultanta comerciala si tehnica clientilor companiei
– Intocmeste ofertele tehnico-economice
– Indeplineste obiectivele de vanzari stabilite
– Evalueaza, colecteaza informatii din piata si despre concurenta
– Realizeaza periodic rapoarte de vanzare si de activitate

Beneficii:
– Posibilitatea de a invata rapid avand sprijin permanent in domeniul tehnic
– Posibilitatea de a utiliza tehnici si mijloace moderne de vanzare
– Integrare intr-o echipa tanara si dinamica
– Acces la un mediu de lucru prietenos si profesionist
– Pachet salarial atractiv

Incarcati CV-ul / maxim 5 mb per fisier

Esti Companie? Aplica gratuit!

Puteţi adăuga job-urile disponibile în compania dumneavostră pentru a fi vizibile pe site-ul BizBraşov, dacă solicitaţi un cont. Doar aşa veţi putea intra în contact direct cu candidaţii.

Comentariile sunt închise