Avantec Group Brasov angajeaza sculeri matriteri

  • Full Time
  • Brasov

AVANTEC PLASTIC MOLDS SRL

Grupul de firme Avantec, lider pe piata din Romania in domeniul proiectarii si executiei matritelor de injectie mase plastice, matritelor de ambutisat tabla si al matritelor de turnare sub presiune, angajeaza:

Sculeri matriteri – debutanti si seniori

De ce sculer matriter?

·        Daca iti place sa intelegi cum functioneaza lucrurile si ai o minte curioasa atunci matriteria poate fi o cariera grozava pentru tine in care capacitatea ta de inovatie va fi folosita si apreciata! Daca nu ai inclinatii mecanice, rigurozitate, precizie si creativitate, nu iti plac provocarile sau nu iti place lucrul intr-o echipa strans legata, atunci ar trebui sa optezi pentru cu totul altceva!

·        Forta de munca actuala in domeniu matriteriei are media de varsta 55 de ani, motiv care impreuna cu dezvoltarea continua a industriei si tehnologiei genereaza o reala nevoie de tineri matriteri calificati pretutindeni unde exista proces de fabricatie!

·        Stabilitatea financiara asigurata de un venit confortabil, siguranta locului de munca, contract de munca pe durata nedeterminata, toate la un job care nu este niciodata plictisitor, fiecare zi fiind diferita si aducand o noua provocare!

·        Sentimentul placut de realizare, stiind ca mainile tale au contribuit la dezvoltarea unor produse pe care le vezi in viata in jurul tau!

Candidatul potrivit are:

·        Studii tehnice medii

·        Cunostinte de desen tehnic

·        Cunostinte despre tolerante si masuratori de control

·        Capacitatea de a lucra in echipa

·        Experienta in utilizarea masinilor de fabricatie (strung, freza, masina de rectificare, presa tusat) constituie un avantaj!

Principalele responsabilitati:

·        Realizarea lucrarilor specifice de scularie: ajustare, pasuire, debitare, gaurire, filetare, tusare, finisare, asigurand fabricarea de elemente componente, montajul acestora, punerea la punct in productie, intretinerea si reparatia matritelor/stantelor respectand normele specifice

Beneficii:

·        Scolarizarea profesionala specifica (notiuni de baza de matematica aplicata in matriterie, desen tehnic, notiuni teoretice despre masinile de fabricatie) – lucrezi dar si inveti, primind un salariu bun in timpul acestei scolarizari! Invatarea continua la locul de munca!

·        Reevaluare si renegociere salariala o data la 6 luni ceea ce permite debutantilor sa isi demonstreze noile abilitati dobandite

·        Mediu de lucru bine organizat, parte dintr-o echipa dinamica

·        Tichete de masa

·        Abonament medical la clinica privata Medlife

Incarcati CV-ul / maxim 5 mb per fisier

Esti Companie? Aplica gratuit!

Puteţi adăuga job-urile disponibile în compania dumneavostră pentru a fi vizibile pe site-ul BizBraşov, dacă solicitaţi un cont. Doar aşa veţi putea intra în contact direct cu candidaţii.

Comentariile sunt închise